Ochrona okablowania REIKU


MERA EX Sp. z o.o. oferuje:

Ochrona okablowania firmy REIKU

-rury osłonowe,

-złączki , dławnice, końcówki,

-ekranowanie.

Rury osłonowe

PRZEZNACZENIE

Ochrona okablowania znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu takich jak budowa maszyn, pojazdy szynowe, motoryzacyja, elektrotechnika, dźwigi, lotnictwo, robotyka, okrętownictwo i instalacje elektroniczne.

WYROBY cechuje łatwość instalacji, wszechstronność i elastyczność rozwiązań konstrukcyjnych, wysoka jakość i niezawodność w eksploatacji. Do produkcji osłonowych rur karbowanych i złączek stosowane są materiały o wysokich właściwościach wytrzymałościowych i odporności chemicznej (poliamid PA6, poliamid PA12, polietylen PE, polipropylen PP, termoplastyczny poliester TPE i termoplastyczny poliuretan PUR.

 

RURY OSŁONOWE KARBOWANE

Oferowane są rury wykonane z 6 różnych rodzajów tworzyw sztucznych, do pracy w zakresie temperatur od -50 do +190C (krótkotrwałe), w kolorach: szarym, czarnym i jasno-szarym. Zależnie od rodzaju materiałurury są przeznaczone do osłony kabli instalowanych w różnych urządzeniach i w różnych warunkach narażeń mechanicznych i chemicznych. Rury posiadają średnicę nominalną NW (nominal width) dla  przepustów kablowych od PG7 do PG48 oraz 52, 70 i 95. Zależnie od zastosowanych uszczelek zapewniony jest stopień ochrony IP 65 do IP 68. Bez uszczelek IP 54.
AKCESORIA DO RUR KARBOWANYCH
Stosowany jest system podpór, uchwytów i łączników w szerokim zakresie wymiarów i kształtów, pozwalający na bardzo elastyczne ukształtowanie osłon kablowych.

 

OPLOTY KABLOWE

Oferowane są oploty o wymiarach nominalnych od 4 do 60 mm. Kable są ściśle obciskane oplotem. Dzięki sprężystym właściwościom oplotu uzyskuje się dwukrotne zwiększenie jego średnicy. Technika osłony oplotami pozwala także na ochronę długich instalacji kablowych.
Ekranowanie kabli oplotem miedzianym (CU-FG) jest stosowane w celu tłumienia wysokiej częstotliwości HF. Oploty PA-FG i EC-FG zabezpieczają okablowanie znajdujące się w środowisku:
– ropy naftowe,
– przewodów paliwowych w samolotach,
– paliw do pojazdów,
– lotniczych olei smarujących,
– olei hydraulicznych na bazie olei mineralnych,
– środków rozmrażających,
– środków gaśniczych,
– detergentów, trójchloroetylenu,
– rozpuszczalników.

Oploty kablowe znajdują zastosowanie w różnych urządzeniach i przemysłach takich jak:
– przemysł pojazdów,
– aparatura i sterujące urządzenia elektryczne,
– przemysł lotniczy i kosmiczny,
– przemysł komputerowy,
– przemysł instalacyjno-kablowy,
– budowa maszyn i robotów,
– technika medyczna i laboratoryjna,
– urządzenia biurowe,
– telekomunikacja,
– technika urządzeń ratowniczych.

W ofercie znajdują się cztery rodzaje oplotów wykonanych z różnych materiałów: poliamidu PA6.6, E-CTFE, polipropylenu PP i miedzi cynowanej, występujących w postaci włókien i drutów(miedź). Oploty, zależnie od rodzaju materiału z którego są wykonane, przeznaczone są do pracy w zakresie temperatur od -75 do +450C i dla różnych zastosowań.

 

OCHRONA I OSŁONA KABLI I WIĄZEK PRZY POMOCY POKROWCÓW

Ten sposób ochrony jest stosowany we wszystkich sektorach przemysłu. Pozwala on na osłonę kabli i wiązek przewodów elektrycznych w dowolnym czasie i miejscu, a także na ich łatwy demontaż(pokrowce są zapinane na zamki błyskawiczne).
Pokrowce są wytwarzane z różnych materiałów: z wysokiej jakości PVC(wg. DIN 40626), z tkaniny nylonowej, powlekanej po obu stronach winylem (wg. MIL-I631 D, MIL – C – 20696, Type I-II-III) oraz tkaniny wykonanej z cynowanego drutu miedzianego. Wybór materiału zależy od warunków, w których mają być stosowane.
Pokrowce są oferowane w 18 średnicach od 9 do 120 mm.

 

EKRANOWANIE I OCHRONA TERMICZNA

Rurociągi i elementy wrażliwe na ciepło i bardzo wysoką temperaturę muszą być w sposób pewny chronione przed promieniowaniem cieplnym, w celu zapewnienia właściwego działania maszyn i urządzeń zakładu oraz elementów wyposażenia.
Firma REIKU oferuje dwa rodzaje produktów do ochrony cieplnej:
GLASO, które zapewniają chronionym materiałom wytrzymałość temperaturową do +350C,
GLASIL, zabezpieczające chronione materiały do +650C.
Zakres produktów, które mogą być chronione dotyczy wielu różnych urządzeń i dziedzin. GLASO i GLASIL mogą być dostarczane w różnych postaciach i wymiarach:
– jako tkaniny,
– jako taśmy,
– jako rury bieżące lub pocięte na żądane długości,
– w dowolnej postaci, zależnie od potrzeb.
Ochrona cieplna REIKU znajduje zastosowanie w takich dziedzinach przemysłów jak:
– przemysł motoryzacyjny,
– huty szkła,
– huty metali,
– stalownie,
– reaktory jądrowe,
– w przemyśle lotniczym i kosmicznym,
– w przemyśle petrochemicznym,
– w technice hartowniczej,
– w wydziałach produkcyjnych.
W grupie produktów GLASO oferowane są: maty, taśmy, rury oraz tkaniny izolacyjne z włókna szklanego. Podobnie oferta produktów GLASIL obejmuje tkaniny, taśmy, rury oraz maty izolacyjne.